Krośnieński Okręgowy Związek Żeglarski rok założenia. 1975

Wyniki Regat "Błękitna Wstęga Jeziora Solińskiego 2017"

SKIFF Nr.682 – najszybszą łódką regat o „Błękitną Wstęgę Jeziora Solińskiego 2017”

Dzień 1-go lipca br. byłby idealnie trafiony w sezon żeglarski , gdyby nie lokalne psikusy pogodowe. Organizator imprezy starał się utrzymać w założeniach czasowych „ZAWIADOMIENIA”, stąd niewielkie odroczenie procedury startu do wyścigu.

Prognoza, jest tylko prognozą i faktyczne warunki potrafią zaskoczyć, szczególnie w Solinie, gdzie ukształtowanie terenu i lokalne warunki termiczne mają wpływ na często zmieniający się kierunek i siłę wiatru. Padający deszcz, choć nie przestrasza żeglarzy, ale odbiera im radość żeglowania i rywalizowania z innymi załogami. Biorący udział w regatach szkuner „KAPER”, gdzie załogą byli kursanci Ośrodka Żeglarskiego KOZŻ w Polańczyku a sternikiem doświadczony instruktor żeglarstwa , osiągnęła półmetek przy Wyspie Skalistej, ale drogę powrotną odbyła w kabinie kutra BWOPR – z powodu przemoknięcia i zmęczenia szkwałami”. Błękitną Wstęgę” i puchar zwycięzcy regat - zdobyła załoga jachtu SKIFF 682 sternik Tomasz Łuszczyński i załogant Maciej Wędkowski. Niespodzianką były puchary i dyplomy dla najstarszego i najmłodszego uczestnika regat oraz dla najdzielniejszego żeglarza.

WYNIKI

1/ SKIFF                                Tomasz Łuszczyński

2/ ADMIRAŁ-W                       Jan Wilk

3/ SATURN „SZKOŁA”             Jacek Podwyszyński                                        

4/ ARGEMON                         Stanisław Baran

5/ KAC GIGANT                     Andrzej Czech

6/ ARKADIA                          Henryk Madejewski

7/ KAPER                             Zdzisław Adamski

8/ WIKING                           Marcin Ćwikła

9/ Bez nazwy                       Bogusław Kmieć

Zarząd Krośnieńskiego OZŻ, składa podziękowanie Bieszczadzkiemu WOPR za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom regat. Zamieszczone poniżej zdjęcia, uszczegółowią powyższą treść artykułu. KG
Błękitna Wstęga Jeziora Solińskiego 2017Odprawa przed startem
Akcja na Skalistej
Zdobywcy Błekitnej Wstęgi     

Back to top