Krośnieński Okręgowy Związek Żeglarski rok założenia. 1975

Wyniki Rozpoczęcie Sezonu Żeglarskiego Solina 2018

„ŻAGLE STAW”

To już po raz 43 żeglarze z Krośnieńskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, w dniu 19 maja 2018r. uroczyście bo z zachowaniem należytego ceremoniału żeglarskiego – rozpoczęli na Jeziorze Solińskim „Sezon Solina 2018”. Prezes Krośnieńskiego OZŻ kpt.Janusz Jagoda w przyjazny sposób przemówił do zebranych załóg, zapoznając z planowanymi imprezami na Ośrodku Żeglarskim w Polańczyku, z sposobem wodniackiego spędzania czasu a także, przestrzegł przed brawurą i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa. Dobra atmosfera wśród braci żeglarskiej to stosowanie się do etyki i wzajemnej życzliwości.
Aby zaprezentować się społeczności spędzającej czas nad brzegami Jeziora Solińskiego, żeglarze przepłynęli trasę od zatoki KOZŻ do Wyspy Okresowej i powrotnie. Jachty grupy sportowej przepłynęły dystans wydłużony o pętle – z zatoki KOZŻ, wokół Wyspy Małej i powrót na metę. Warunki pogodowe dobre, zachmurzenie umiarkowane, wiatr 2–4 m/sek z kierunku zachodniego. Udział wzięło 9 załóg, czas pływania trwał 2 godz.
Załogi zajmujące w grupach miejsca od I - III otrzymały z rąk V-ce Prezesa KOZŻ ds. sportu kol. Jana Wilka - puchary i dyplomy, pozostałe załogi - dyplomy. Życzliwy kol. Zygmunt Kaczmarek, swoją motorówką asekurował na jeziorze kolegów żeglarzy i utrwalił ich zmagania na niżej załączonych fotkach. Bardzo dziękujemy za to. Pełne zabezpieczenie organizacyjne na Ośrodku Żeglarskim – zapewnił BOSMAN kol. Witold Kocyłowski a bufet chwalony przez żeglarzy zorganizował i nadzorował kol.Marek Dmitrzak. Za organizację w/w imprezy odpowiadał kol. Jan Wilk.

Grupa turystyczna
1/SAGITTA                      Kazimierz Nowak

2/MARIMAR                     Marcin Wójcie
3/KAC GIGANT                 Andrzej Czech
4/OLIMPIA                      Mariusz Sudoł
5/ARGEMON                    Stanisław Baran
6/PANGEA                       Łukasz Rydzik
Grupa sportowa
1/CURRENCY ON TIME       Michał Malinowski

2/SZARY WILK                Jan Wilk
3/FLAMENCO                   Krzysztof Litwin
                                                                                Kazimierz Grzebień
start do regat
klasa sportowe
Klasa turystyczne
Jacht Kapitana Jagody

Back to top